Ось що дивом-то звуть «

А.С. Пушкін, Казка про царя Салтана.

Наш дім оточує казковий ліс, в якому живуть білки. Ці дивно цікаві створення зграйками вдаються подивитися на дітлахів, які грають у дворі. А діти з захопленням дивляться, як білки грають у догоняшкі на високій сосні. Дивно, якщо гойдалки ми запозичили від мавп, може, гру в догоняшкі ми підгледіли у білок?

Кожен день ми підгодовуємо білочок — то хлібом, то горішками, то насінням. А недавно я побачила, що білки з задоволенням їдять згущенку, і задалася питанням: «А чому ж не проти поласувати білочки?».

Виявляється, вони не проти поласувати грибами. причому воліють їх як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Білки і правда, як часто малюють в ілюстраціях дитячих книжок, заготовляють їх на зиму. Для цього вони розкладають їх на пні і лежачі дерева, а також вішають на гілки. Особливо білочки люблять підберезники і маслюки, але не відмовляться і від інших грибочків (зоологи стверджують, що білки їдять близько сорока п’яти видів грибів).

Білки також їдять нирки, лишайники, кору.

Білочки обожнюють горіхи. Волоські, кедрові, фундук. Я своїми очима спостерігала, як білка «об’їдала» кедрові шишки, швидко-швидко перебираючи лапками, без жодних проблем обсипаючи шкурками з висоти всіх присутніх. За нашими спостереженнями, вони байдужі до арахісу, а насіння їдять за настроєм. Якщо вже Ви вирішили пригостити білочку, давайте їй необсмажені горіхи і не давайте екзотичні (кешью, фісташки, бразильський горіх). Слідкуйте за тим, щоб їжа була корисною для цих дивних тварин.

Цікавий і ефектний спосіб разгризанія горіхів білками: «Звірятко встромляє обидва нижніх різця в те місце, де горіх кріпиться до гілочки. Фокус полягає в тому, що нижня щелепа представників сімейства білячих складається з двох половинок, з’єднаних еластичною м’язом. Коли білка злегка стягує їх разом, різці розходяться в сторони і, подібно клину, убитому в отвір, розколюють горіх навпіл. Так цей процес описує відомий польський зоолог-популяризатор Ян Жабіньскі в книзі "З життя тварин"»(Як білка розгризає горіхи // Наука життя. № 4. 2005.)

Відзначають, що білки дуже трепетно ​​ставиться до зовнішнього вигляду пропонованої їжі. Так, наприклад, вони можуть відмовлятися від цілого яблука і радіти очищений і порізаний на часточки.

Відомо також, що лісові білки не проти поласувати рослинною їжею. яйцями птахів, комахами і навіть ящірками. а також мишенятами. Дуже небайдужі вони до солі — вона для них завжди є бажаним ласощами. Мисливці стверджують, що, якщо в білячому лісі забутий сокиру, то білки будуть гризти його рукоятку, в надії добути трохи солі, яка вбралася разом з потом від людських рук.

Домашні білки не відмовляться від компотного суміші. родзинок. крупи. Їх також рекомендують годувати сухарями. овочами. фруктами і стежити, щоб їх раціон містив білкову їжу — комах. молоко. кисломолочні продукти. м’ясний фарш. наприклад.

Як бачите, не таке вже це проста справа — погодувати білочку. Перш, ніж запропонувати білку їжу, подумайте, наскільки вона для неї корисна і бажана.

Also you can order here.

Також можна читати

  • Чи можна знайти корисне застосування Мухоморові для людини

    У всіх книгах, в яких є опис грибів, обов’язково згадується, що мухомор отруйний і дуже небезпечний. Вживання мухоморів всередину може призвести до летального результату. Однак … Деякі повз мух…

  • Іграшки для папуг

    Папуги нудьгують якщо їм нема чим зайнятися і так як вони дуже розумні наслідки нудьги можуть бути дуже плачевними: погризені меблі, шпалери і тд. Також через те що папуга гризе що не призначені…

  • Яку клітку для хом’яка купити

    Клітка для хом’яка це його будинок. Як її правильно обладнати, щоб звірятко відчував себе в ній комфортно? Ось що буде нашою сьогоднішньою темою. Я думаю, у багатьох є ці забавні звірятка, особли…


Share →