Для будь-яких собак усіх порід надто довгі кігті — це зовсім не норма, а джерело різних, іноді навіть небезпечних, неприємностей і заболеваній.Собаке із занадто довгими кігтями складно ходити, вона кульгає, змінюється хода; кігті навіть можуть врости в шкіру пальця, приносячи з собою страшні інфекції і запалення. Через довгих кігтів змінюється напрямок росту пальців, виникає перевантаження суглобів, що тягне за собою вивихи і пошкодження.

Стрижка кігтів потрібна навіть тим собакам, що багато гуляють по асфальту — бічні кігті НЕ сточуються самі собою про тверду поверхню. При цьому врослі бічні кігті найчастіше служать джерелом різних небезпечних інфекцій. Хоча інші кігті можуть і сточиться до потрібної довжини. Але в кожному разі, як мінімум раз на місяць потрібно стригти кігті і надавати їм необхідну форму.

Собака не повинна відчутно голосно цокати кігтями по паркету або лінолеуму — це означає, що кігті потрібно було підстригти вже давно, і вони занадто відросли. Привчати ж собаку до стрижки необхідно з щенячьего віку, тоді в наслідок вона звикне і буде легко давати вам зістригати свої кігтики.

Як підстригти кігті, не заподіявши собаці болю?

Перш ніж стригти, потрібно познайомитися з пристроєм кігтя, інакше можна зістригти зайве і зробити собаці боляче! Під «зайвим» мається на увазі кровоносну судину, який, присутній, як у собак, так і у кішок. Кровоносну судину, між іншим, росте разом з кігтем, тобто якщо вчасно не зістригти кіготь, то ймовірно потрібної довжини він вже не буде ніколи! Якщо у собаки прозорі кігті, то посудину видно відразу, а якщо пазурі пігментовані. тобто мають чорний або темний колір, то тут, як кажуть, краще зістригти менше, ніж більше. Рекомендується повільно і поступово отстрігать по чуть-чуть, не більше пари міліметрів за раз, щотижня — з часом судина буде йти вглиб кігтя, і кіготь придбає потрібну довжину. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то варто звернутися до фахівця-ветеринара або грумер. Адже, якщо собаці стане боляче під час стрижки, то потім вона може взагалі не дати вам стригти свої кігтики.

Якщо ви все-таки випадково заподіяли собаці біль, пошкодивши кровоносну судину, притисніть до ранки ватку з кровоспинну засобом, наприклад, з перекисом водню або йодом. Потім присипте травмований кіготь тальком. Головне — не панікувати, інакше нервове тремтіння передасться і вашому собаці. Потім похваліть собаку за відмінну поведінку, погладьте і дайте що-небудь смачненьке.

Чим найкраще стригти кігті собаці?

Стрижуть собачі кігті спеціальним інструментом — когтерезка. Цей інструмент існує у двох варіаціях — ножиці і гільйотина. Тут слід вибрати вид когтерезкі в залежності від ваших уподобань і породи собаки. Придбати когтерезка можна в практично будь-якому зоомагазині. У когтерезкі хорошої якості — відмінна заточка і зручні, надійні ручки. Але варто зазначити, що після стрижки гільйотиною когтерезка, кігті можуть мати скошений, нерівний край, і потрібно буде відполірувати їх пилочкою, щоб собака не травмувала себе або свого господаря в процесі гри. Собачу пилку слід також купувати в зоомагазині, пилочки для людських нігтів не підійдуть, адже собачі кігті набагато твердіше і жорсткіше. А прості ножиці і щипчики використовувати ні в якому разі не можна, вони заподіють собаці біль, пошкодивши кіготь.

Стрижка кігтів є також відмінним приводом оглянути лапи собаки на предмет відсутності порізів або грибків. Так само варто зістригти шерсть між пальців собаки, якщо вона там є, це поліпшить циркуляцію повітря, і стане хорошим профілактичним засобом проти люблячих вологу грибків.

Also you can order here.

Також можна читати

  • Як правильно стригти кігті собаці. Мій друг шар-пей

    Як стригти кігті собаці Мабуть, в одному питанні всі собаки абсолютно одностайні — вони не люблять, коли їм стрижуть кігті. Щоб ця неприємна процедура не перетворилася на кошмар для вас і вашого…

  • Як обрізати нігті собаці

    Власником собак слід знати, що непідстрижені кігті можуть заподіяти масу неприємностей вашому вихованцеві. Такі кігті можуть почати завертатися і вростати в м’які тканини лап і, як наслідок, ста…

  • Як чистити вуха собаці

    Далеко не всі власники знають, як чистити вуха собаці правильно. А між тим, регулярна і правильно виконувана чистка вушних раковин допоможе вихованцеві уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Рег…


Share →