Ворона — пташиний геній. Вона віртуоз по частині крадіжок, краде все, що погано і не дуже погано лежить.

Ворони не тільки дрібні злодюжки, а й викрадачі пташенят. Вони часто збираються в зграї для того щоб опанувати здобиччю, яка недоступна кожному птахові окремо. Наприклад, одна ворона дражнить бідну пташку, а інша в цей час тягне яйце прямо з-під неї, а якщо птахи слабкі, тоді викрадачка просто викидає їх із гнізда.

Ворона, на відміну від інших птахів, вміст вкраденого яйця поїдає далеко від місця злочину і роздруковує його з тупого кінця. Для транспортування вкраденого птах пробиває дірку в яйці, в отриманий отвір вставляє верхню частину дзьоба, притримуючи видобуток знизу. І так, з відкритим ротом, вона покидає місце злочину.

Також ворони можуть схопити дзьобами качку за крила і віднести її від яєць, щоб самка не заважала їх красти. Побачивши, що чайка тримає у дзьобі рибу, ворони змушують її випустити свій улов і самі їдять видобуток чайки. Зграя цих птахів нападає на зайця і без зусиль вбиває його.

За забарвленням оперення існують сіра і чорна ворони. Голова, горло, крила, хвіст, дзьоб і ноги сірої ворони чорні, а решта оперення сіре. Чорна ворона, виправдовуючи свою назву, повністю пофарбована в чорний колір з металевим відливом.

Ворони приносять велику користь людям. Вони винищують мишей, жаб, личинки хруща, які знаходяться під землею на глибині 5-10 сантиметрів. Цікаво, що ворона не риє землю навмання, а встромляє дзьоб в те місце, де знаходиться личинка. Крім того, її старі гнізда використовують інші птахи, які не роблять своїх гнізд. Іноді ворони зав’язують міцну дружбу з кіньми, коровами, собаками: вони не тільки ловлять бліх, але і захищають своїх друзів від небезпеки.

Особливістю ворон є те, що вони завжди попередять птахів свого виду про небезпеку. Але залежно від країни проживання у ворон є діалекти, тому вони інколи не розуміють своїх іноземних приятельок. Найбільшу небезпеку для ворон представляє пугач, який вбиває їх уночі, під час сну. А якщо зграя ворон побачить пугача днем, вони обов’язково вб’ють його, чого б їм це не коштувало.

Ворона добре знайома з гравітацією. Коли їй не вдається розбити черепашку або горіх за допомогою дзьоба, вона піднімається в небо і кидає їх на тверду поверхню (камінь, асфальт). Це також означає, що пернаті генії добре розбираються у властивостях грунту, можуть відрізнити м’який пісок від каменя. А ще ворони вміють рахувати до п’яти, але от з подальшим підрахунком у особин цього виду проблеми.

Гнізда ворони будують навесні, ось тоді вони і тягнуть туди все, що блищить. Там можна знайти медальйони, позолочені речі, мідний дріт. Був випадок, коли пташиний геній облаштував своє житло рукописом дисертації. Ворони роблять гнізда з сухих гілок, вовни, трави, ганчір’я, в цій відповідальній справі беруть участь самець і самка. Зазвичай в кладці ворони чотири-п’ять яєць, пофарбованих у блакитно-зелений колір.

Пташенята ворони легко стають ручними і при спілкуванні з людиною підвищують рівень свого інтелекту. Вони можуть знімати капелюх з гостя, підносити вилку або ложку до столу. Господарю річний ворони потрібно дуже добре ховати цінні речі, так як відучити цю птицю красти майже неможливо.

Also you can order here.

Також можна читати


Share →