Для того щоб удома час від часу здійснювати зварювальні роботи, не обов’язково купувати професійні апарат, зварювальний інвертор можна відносно легко створити самостійно (див. Відео). На сьогоднішній день зварювальні інвертори можуть дати фору багатьом класичним зварювальних апаратів, генераторам і випрямлячів. Як же правильно зробити зварювальний інвертор своїми руками? Які у нього переваги? Що для цього необхідно? Про це і піде мова далі в статті.

«Плюси» і «мінуси» зварювального інвертора

Одним з незаперечних переваг даного апарату є невелика вага, що дуже допомагає під час роботи. Під час зварювання є можливість використовувати як постійний, так і змінний струм, що дуже важливо для з’єднання чавуну і кольорових металів (див. Фото). Зазвичай в кожному апараті є функція «гарячий старт», що дозволяє подавати відразу мінімальний струм, а також функція, яка дозволяє при короткому замиканні знижувати струм до мінімуму, що запобігає залипання електрода.

До «мінусів» інвертора відразу ж відносять його високу вартість, яка може бути майже в 3 рази більше вартості звичайного трансформатора. Крім того апарат обов’язково час від часу необхідно очищати від пилу, яка може знижувати його продуктивність. Також зварювальний інвертор не рекомендується використовувати при низьких температурах, тобто нижче + 15 ° C. Довжина кабелю, приєднаного до пристрою, не повинна бути більше 2,5 метра (див. Фото).

Правила вибору

Залежно від того для яких потреб апарат використовуватиметься, пристрої можна розділити на професійні та побутові. Розрізняються вони між собою тривалістю роботи. Наприклад, професійний апарат може працювати близько 8:00 без перерви, а побутової може бути включеним не більше півгодини, причому після цього потрібно перерву близько години. Для побутових потреб зазвичай достатньо інвертора з струмом 160А.

Створення апарата своїми руками

Для того щоб самостійно створити зварювальний апарат необхідно спочатку зрозуміти принцип його роботи (див. Відео) і подивитися відповідну схему. Після цього можна запастися необхідними деталями, такими як товстий мідний дріт, а також трансформаторне залізо з великою магнітною проникністю. Крім того необхідно знайти П-подібний сердечник стрижневого типу. Перед тим як здійснювати намотування котушки своїми руками всередину каркаса непогано б вставити клини з дерева, що забезпечить легке одягання котушки на магнітопровід.

Спочатку обмотка одягається на П-подібний сердечник. При цьому електроди в зварювальному инверторе можуть мати діаметр не більше 4 міліметрів, тому що апарат буде призначатися винятково для побутових потреб (див. Фото). Поперечний перетин сердечника має становити близько 50 сантиметрів квадратних (див. Схему). Розмір більше не обов’язковий, адже він практично ніяк не буде впливати на ефективність приладу, а лише тільки утяжелит апарат. Дуже важливо правильно вибрати тип проводу для первинної обмотки і розрахувати необхідну кількість витків.

Всі дані для виготовлення зварювального інвертора вам надані. Дійте!

Also you can order here.

Також можна читати


Share →