Простий парник своїми руками як зробити парник для розсади з плівки

Безкаркасний парник це найпростіший вид парника, який іноді називають утепленим грунтом. Такий вид парника використовують для прискорення проростання сходів після того як посіяли насіння в грунт, а також для захисту розсади на початку весни, коли погода ще холодна. Такий парник не призначений для визрівання високорослих овочів цьому перешкоджає сама конструкція парника. Такий парник можна пристосувати для вирощування розсади, збору раннього врожаю зелені або редиски. Цей простий парник легко можна зробити своїми руками на дачі.

Власне безкаркасний парник не має ніякої конструкції. Це просто полотно плівки без яких або інших пристосувань. Після висівання насіння в грунт необхідно посіви відразу укрити шматком плівки потрібного розміру.

Для цього ми можемо запропонувати два способи. Призначений для дуже легкою плівки. Їй просто накривають вільно, не розтягуючи грунт і зміцнюють по всьому периметру або з двох довгих сторін.

Це робиться для того, щоб плівку не зносило вітром. Для зміцнення присипають краї плівки землею або кладуть по сторонам дошки, цеглу, каміння. Але одну сторону плівки потрібно зміцнити таким чином, щоб було зручно прибирати кріплення при необхідності. Це кріплення має бути знімним, щоб можна було відкривати парник. Це потрібно для того, щоб провітрювати, підгодовувати, поливати, пікірувати рослини. Якщо є можливість то, краще зробити парник так, щоб його можна було відкривати з усіх боків.

Це потрібно для того, щоб проводити провітрювання з підвітряного боку, щоб не викликати переохолодження рослин. Це роблять також для того, щоб грядка була широкою. Ширину потрібно робити рівний двом довжинам витягнутої руки.

Тоді з двох сторін можна проводити потрібні роботи і рука буде діставати до середини грядки. А за умови створення парника, що відкривається з одного боку ширина грядки може бути рівною довжині витягнутої руки. У бескаркасном парнику рослини самі будуть піднімати вільно накинуту плівку.

Призначений для більш щільної і важкої плівки. Її потрібно попередньо закріпити на певній висоті над рослинами, щоб забезпечити їм простір вгорі. Для цього по довгих сторонах грядки і всередині насипають земляні гребені висотою приблизно 30 35 см, на які кладуть плівку.

Насіння слід висівати між гребенями. Гребені служать опорою для плівки, не дозволяючи їй придавити рослини. Зміцнювати її слід як і в попередньому випадку. Парник такого виду не роблять вище 35 см. Чим більше об’єм повітря під плівкою, тим більше часу він прогрівається.

У період проростання насіння, коли сходи не займають більшу частину обсягу під плівкою, високий парник виявиться неефективним. Грунт утримує тепло набагато краще, ніж повітря, тому ранньою весною, коли ще можуть стукнути холоду, не роблять плівкові укриття великої площі, щоб знизити втрати тепла, накопиченого грунтом. І тільки коли повітря почне сильніше прогріватися, плівкові укриття можна почати розширювати.

Хотілося б поговорити про проміжному вигляді парника, який являє собою плівку, укріплену на рамі, рівною розмірам грядки. Розміри рами не повинні перевищувати 2 х 1,5 м, інакше рама вийде дуже громіздкою. Таку раму можна зробити з товстого дроту, дерев’яних рейок або будь-якого іншого відповідного матеріалу.

Спочатку роблять прямокутник, усередині якого розташовується скелет натягують кілька рядів з дроту або гнучкого шнура, саме завдяки їм плівка не просідає. Це економить корисну площу парника, завдяки цьому не потрібно робити підтримуючі земляні гребені всередині грядки. Роблять тільки два три гребеня по краях. Раму укладають на ці гребені, а зверху настилають плівку.

Довгу сторону рами кріплять таким же чином, як описано вище. З торців рами краї плівки збирають гармошкою і зав’язують дротом або шнурком. Потім ці краї прикріплюють до вбитих у землю крюкам або кілочків. Полив, провітрювання та інші роботи проводять як в описаних вище парниках потрібно підняти довгий край плівки. Поліетиленова плівка більш дешева і доступна, але у неї маленька теплозберігаючі здатність.

На сонце вдень різниця між температурою всередині теплиці і зовні становить 7 травня 0 С, а вночі 2 січня 0 С. Радимо Вам застосовувати плівки ЕВА (етіленвінілацетатная) або ПВХ (полівінілхлоридна). Ці плівки найбільш прозорі, їх теплоудержуючою здатність вище на 2 3 0 Попереднє С, в порівнянні з поліетиленовою плівкою. Це нетканий, легкий еластичний матеріал, який досить таки довговічний. Проводиться він з волокон поліпропілену.

Ось ряд його переваг у порівнянні з плівками:
1) агроволокно пропускає воду, тому рідку підгодівлю і полив можна проводити не знімаючи укривного матеріалу;
2) в дощову або вологу погоду агроволокно НЕ важчає і не намокає, завдяки першому якості;

3) матеріал має високі Теплоудерживающая характеристики, може захистити від морозу не нижче 50 С. Дорогі друзі, щоб завжди бути в курсі оновлень на моєму сайті, ви можете підписатися на поштові повідомлення. Введіть у форму підписки свій е-мейл та чекайте свіжі публікації. Якщо вам сподобалася запис, ви можете поділитися цим матеріалом зі своїми друзями в соціальних мережах натиснувши одну з кнопок нижче ..

Як зробити парник для розсадиShare →