Подруга їздила до Москви і зі сльозами на очах живописала відвідування пам’ятника бездомною дворнязі Хлопчикові, якого в підземному переході зарізала ножем дівчина, що проходила зі своїм Стаффордом. Погоджуючись, киваю, а в голові б’ється думка: а як би вчинила я?

Отже, уявіть собі, що ви купили цуценя. Виміняне, бажаного з того моменту, як ви себе пам’ятаєте. Берете його на руки, вдихаєте щенячий запах, цілуєте в холодний шкіряний ніс. «Тільки на одну ніч» пускаєте до себе в ліжко — йому ж страшно! Від іграшок і нашийників в будинку вже не пройти. Ховаєте від рідних погризені тапочки і терміново закопуєте назад викорчуваний бабусин фікус. Не спіть ночами, коли малюка «паплюжить», ламаючи голову: звичайне розлад шлунка або щось жахливе, від чого не допомогла щеплення? Вивертатися на роботі, щоб провести час з видужуючим. Штовхаєтеся в метро, ​​а не їдете на машині, бо так швидше вийде відвести собаку погуляти. Або навпаки, якщо немає пробок, їдете на машині з колегою, заздалегідь смакуючи вислуховувати всю дорогу сальні жарти і далеко не туманні пропозиції. Але це все неважливо, бо вдома вас чекає собака.

І ось вам потрібно пройти через підземний перехід. Ні, можна і пробігти і за нерегульованим переходу через жвавий проспект метрах в п’ятисот від того місця, де ви стоїте. З розповіді подруги з’ясувалася зворушлива деталь: Хлопчик не пропускав через перехід інших собак, крім білої суки, з якої періодично траплявся. Отже, маємо пса і суку, що охороняють свою територію. Власник торгового намету, при якій жили собаки, також вельми агресивно поставився до того, що пес дівчата кинувся на дворнягу. Відчуття, що вона не по переходу через один з московських проспектів йшла, а забралася на високогірне відокремлене пасовище, двісті років належало його родині. Додамо, що дворняга була з середню вівчарку, і по міських законам собаки крупніше 40 см в холці повинні бути на повідку і в наморднику. Мабуть, тільки домашні, щоб зручніше було їх гризти.

Якщо мій домашній пес когось вкусить або злякає, я повинна буду відповідати. Заплачу чималі гроші за лікування та моральну шкоду. Я буду переживати за постраждалих і за свою собаку, оскільки буду боятися помсти. Торговець, який захищав права дворняжок, ти готовий оплатити лікування покусаних хазяйських собак? А лікування середнього покуса з дренажем, крапельницями, швами обійдеться тисяч в п’ятнадцять. А моральний збиток переляканим господарям, серед яких літні люди та діти? Виходить, заводячи собаку, потрібно спочатку готуватися до партизанських перебіжками від бездомних зграй. Вони ж «брати наші менші»!

Так, якщо знаєш, де мешкає зграя, краще не лізти на рожен. Але іноді дорога через місце проживання — єдина, а щогодини оновлюваних Яндекс-карт з місцями проживання групових і одиночних бездомних собак поки не винайшли. Не знаєш, де нарвёшься.

Я не прихильник публічної різьблення по собакам. Але … «Годувальники» бродяжок, ви задовбали. Беріть їх до себе додому. Вимийте, прищепіть, годуєте, прибирайте екскременти, платите податки — і не змушуйте відповідальних собачників займатися самообороною в міру їх скромних сил.

Also you can order here.

Також можна читати

  • Як дати собаці ліки — Статті про собак

    У житті може статися багато случа їв, коли вам не вдасться відразу викликати ветеринарного лікаря або відвезти собаку в вете рінарную лікарню. Поет му кожен власник собаки повинен мати невелику а…

  • Як почистити зуби собаці

    Захворювання зубів дуже небезпечні для собак. Якщо вчасно не звернутися до ветеринара, інфекція може разом зі слиною потрапити в шлунково-кишковий тракт вашого вихованця і викликати запалення вну…

  • Як зробити собаці укол

    На жаль, наші улюблені собаки іноді хворіють. Якщо потрібна точність дозування, швидке вплив, гарантія того, що запроваджене ліки собака не виплюне — слід віддати перевагу ін’єкційним способом вв…


Share →