У нинішній час нам все частіше доводиться стикатися з електроприладами, для яких потрібно заземлення в квартирі. Але як бути, якщо воно не передбачене в домі?

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗРОБИТИ ЗАЗЕМЛЕННЯ В КВАРТИРІ, якщо його немає?

Практично у всіх так званих "хрущовках" ця функція відсутня. Набагато простіше мешканцям приватного сектора: вкопав на городі контур — і заземлення будинку своїми руками готово. Подібним чином можуть вийти з положення мешканці перших поверхів. Але що ж робити більшості людей, які живуть вище? Вихід досить простий і економічний.

Багато хто, хто робить ремонт у подібних приміщеннях, приєднують дріт заземлення до електричного щита і закріплюють його на нульову панель.

Потім, враховуючи заземлення, до потрібного місця розводка тягнеться потрійним проводом. Це дуже зручне і практичне рішення проблеми, до того ж — відносно недороге. Гроші витрачаються тільки на додатковий електричний дріт, а також оплату послуг електрика. Однак за всім вищеописаним варте одне "але": це можливо. коли у вас в квартирі відбувається ремонт. А якщо ви придбали пральну машинку-автомат і ремонт завершено або ви не плануєте його робити найближчим часом? Можна, звичайно, підключити "пралку" або який-небудь інший електроприлад в звичайну розетку і не відчувати жодних незручностей. Але в один "прекрасний" момент ви раптом відчуєте удар струму. Існують різні причини вищеописаного явища, але ми не будемо їх зараз розглядати. Давайте краще спробуємо цього уникнути або усунути вже виниклу проблему.

У першу чергу необхідно змінити звичайну електричну розетку на розетку із заземленням. Вона (внутрішня) підійде точно за розміром старої розетки, і вам не доведеться міняти під-розетнік. Але це тільки в тому випадку, якщо у вас не встановлена ​​розетка старого зразка, яка більше в діаметрі (підрозетник, відповідно, теж). Не намагайтеся що-небудь підставляти в подібні підрозетники, щоб зафіксувати нову розетку. Триматися не буде! Перевірено. Просто демонтуйте старий підрозетник і встановіть за допомогою гіпсу новий. Вже на наступний день можете вставляти розетку. У всякому разі, повинно пройти не менше трьох-чотирьох годин, оскільки установка розетки в підрозетник на сирому гіпсі при вимиканні мережного шнура неминуче призведе до розбовтування розетки.

ДУМКИ ФАХІВЦІВ З ДАНОЇ статті витрат, МАТЕРІАЛ відправлений на доопрацювання

НОВИЙ МАТЕРІАЛ:

Отже, у нас є два кінця електропроводи (нуль і фаза), але немає заземлення, і тягнути провід по всій квартирі до електричного щитка в під’їзді немає ні можливості, ні бажання. Вихід із ситуації досить простий: у самій розетці треба перемкнуть нуль і землю. Для цього нам необхідно з’ясувати, який з двох проводів є нульовим. Це можна зробити за допомогою звичайного електричного індикатора. На фазі його лампочка буде горіти, а на нулі — ні. Як бачите, все дуже легко і просто. Тільки зверніть увагу, щоб провід, використовуваний для перемички, був однорідним з мережевим — в іншому випадку він буде окислюватися в місці з’єднання з нульовим.

Подібним чином можна заземлити бойлер. Але перемичку краще встановлювати на самому бойлері, т. К. Його небажано підключати через розетку, оскільки вона і вилка можуть оплавитися).

Але тим не менш, якщо у вас є така можливість, краще, звичайно ж, робити повноцінне заземлення. Одним з найбільш оптимальних способів вважають модульну штиркової систему. Правда, це вже окрема тема. У всякому разі, якщо вона вас зацікавить, то, цілком можливо, буде опублікована окрема стаття, що висвітлює дане питання.

Also you can order here.

Також можна читати


Share →