ЯК ЗАХИСТИТИ СОБАКУ ВІД ПЕРЕГРІВУ

Довгоочікувана літня пора вже настала, і значить, прийшов час подбати про наших волохатих друзях, забезпечивши їм життєво необхідну прохолоду. Собаки, через особливості будови, переносять спеку набагато важче, ніж люди. Перегрів може спричинити за собою серйозні наслідки. Справа в тому, що на тілі собак відсутня така кількість потових залоз, як на тілі людини. Єдина можливість для звіра охолодиться — дихати швидко і часто. Тому, ми радимо всім турботливим господарям бути особливо уважними до своїх хвостатим підопічним в цей жаркий період.

Ці поради допоможуть уберегти вашу собаку від перегріву

— Перегляньте режим вигулу улюбленця. Виходити на прогулянку найкраще рано вранці, до 9:00, і ввечері, з настанням темряви. Якщо є можливість, виводите собаку на коротку прогулянку днем ​​(10-15 хвилин). На денних прогулянках не дозволяйте псу, пустує занадто активно, варто бути обачним і спокійно прогулювати тварина в тіні.

— Уважно стежте, щоб у собаки постійно був доступ до свіжої води. Вода повинна бути прохолодною, але не крижаною — це може нашкодити вихованцеві.

— У літню пору бажано годувати тварину легкої та нежирної їжею. Можливо, ви помітите, що улюбленець їсть без апетиту. Байдужість до їжі природно, у спеку потреба в їжі знижується. Якщо ваш пес вже дорослий, можна обмежити його одним прийомом їжі в день.

— Щоб освіжити пса, влаштуйте йому купання. Для цього рекомендується використовувати прохолодну, але не крижану воду. Не мочіть улюбленця повністю, досить зволожити лапи, груди і живіт. На голову собаки покладіть змочену прохолодною водою матерію.

— Всупереч поширеній думці, довга собача шерсть служить надійним захистом від літньої спеки. Не варто чіпати шерсть волохатих вихованців, адже короткошерсті песики в спеку страждають набагато сильніше.

— Ні в якому разі не залишайте тварину в машині, навіть якщо вікна відкриті, а ви пішли ненадовго. Всього за 20 хвилин температура в салоні може підскочити до 50 градусів. Перед виходом з квартири перевірте, чи достатньо вона провітрюється. Також, категорично заборонено залишати пса прив’язаним на пригріві, якщо ви, наприклад, відійшли в магазин.

— Не надягайте на свого улюбленця намордник. Намордник утруднить дихання, зайва рідина не зможе випаровуватися з організму і тепловий удар не змусить себе чекати.

— Включені вентилятор і кондиціонер можуть стати причиною застуди, як людини, так і собаки, використовуйте ці кошти охолодження помірно.

— Особливу увагу слід приділити літнім собакам, тваринам із зайвою вагою, вагітним і хворим. У зоні підвищеного ризику так само знаходяться породи з плескатої, як у мопса, мордою і собаки чорного забарвлення.

Як зрозуміти, що ваш пес перегрівся на сонці

  • Собака не реагує на подразники, або реакція є, але уповільнена.
  • Хитка, невпевнена хода.
  • Дуже часте і поверхневе дихання, задишка.
  • Слабкий пульс і прискорене серцебиття.
  • Підвищена температура тіла (40 градусів і більше).
  • Почервоніння слизових оболонок очей і ясен.
  • При сильному перегріві можлива втрата свідомості, може початися блювота і пронос.

Симптоми можуть проявитися лише через кілька годин після того, як пес побував на пригріві. Такі ознаки характерні ще для деяких захворювань. Перш ніж діагностувати у пса тепловий удар, потрібно бути впевненим, що тварина дійсно могло перегрітися.

Будьте уважні, якщо у вихованця з’явилися перераховані вище симптоми, негайно надайте йому першу допомогу і звернутися до ветеринарного лікаря.

Also you can order here.

Також можна читати


Share →