Необхідність відмінностей

Як фермерське, так і домашнє птахівництво буде максимально ефективним, коли більшу частину особин становитимуть несучки, серед яких буде лише невелика кількість птахів. Саме тому важливо знати відмітні особливості курочок від півників не тільки у місячних, але й у добових курчат. І мова йде не про лабораторних методах, таких як цитогенетичний або молекулярно-генетичний (вони є досить дорогими і мають сенс тільки у випадку необхідності швидкого і точного визначення статі курчат таких порід, як Гудан, брама і кохинхин), а про тих, яким може навчитися навіть початківець птахівник.

Способи відмінностей статі

Існує безліч способів, як відрізнити півня від курки у курчат, однак жоден з них не може гарантувати 100% точності. До найпоширеніших способів відносяться:

  • по крилах (у курочок опахало – червоного кольору з білим кінчиком, а у півників – біла пляма посередині крила);
  • по окрасу (у майбутніх несучок – одноколірний окрас, а у півників – смугастий) у таких порід, як легбар, леггорн, род-айленд та ін.
  • японський метод (у півників відзначатиметься наявність статевого бугра біля місця, де знаходиться клоака);
  • за кольором і розміром лапок (у півників вони більше, а у курочок – менше);
  • по формі яйця (досвідчені птахівники вважають, що в яйцях з гострим кінцем – півники, а в більш круглих – курочки).

Особливості курчат-бройлерів

У зв’язку з тим, що курчата бройлера розвиваються набагато швидше простого курчати, статеві ознаки у них виявляються набагато раніше. Відрізнити курочку від півника не складе ніяких труднощів навіть для недосвідченого птахівника вже через тиждень. Крім того, бройлерного від звичайного курчати буде явно відрізняти розмір. Навіть через кілька днів бройлер буде набагато більше будь-якого курчати іншої породи курей.

Декілька порад

Уміння відрізняти курчат по підлозі є важливим, проте далеко не єдиним навиком, яким вам доведеться опанувати для успішного розведення курей. Для початку вам знадобиться дізнатися багато інформації про кожну породу, що дозволить вам визначитися з вибором курчат для розведення. Після цього ви повинні вивчити всі особливості обраної вами породи: як часто і чим годувати птахів, наскільки вони чутливі до температури і освітленню, з якими проблемами ви можете зіткнутися в процесі їх змісту і так далі.

Для того, щоб кури були здоровими і не дохли, вам необхідно мати уявлення про можливі захворювання, їх проявах, наслідки, а також методи профілактики і лікування.

Крім того, для простого і комфортного розведення курей рекомендуємо вам придбати спеціальні годівниці та поїлки. Вони позбавлять вас від необхідності кілька разів на день годувати і поїти курей і дозволять залишати їх наодинці на кілька днів (що буде дуже корисно, якщо курей ви тримаєте на дачі, а проживаєте в місті). Також годівниці та поїлки запобіжать забруднення їжі лапами. Не допустять розмноження в ній бактерій і дозволять більш раціонально використовувати корм.

При дотриманні всіх умов успішно утримувати курей можна навіть у домашніх умовах. При цьому вони не будуть доставляти вам багато клопоту, зате будуть забезпечувати гарантовано натуральними і свіжими яйцями і м’ясом.

Also you can order here.

Також можна читати


Share →