Якщо після придбання цуценяти ви розумієте, що у вас немає можливості щодня протягом усього життя вашої собаки, 2-3 рази на день вигулювати її, настає пора задуматися про те, як привчити цуценя лотка.

Наш маленький тойчики, як стверджував його заводчик, привчений до лотка, але чомусь по приїзду на нове місце проживання всі хороші манери куди то зникають. Чому це відбувається?

Ні, заводчик абсолютно не лукавив кажучи, що цуценя привчений до лотка, просто треба представити де в більшості розплідників вирощується послід. Це, як правило, окреме приміщення: кімната або вольєр відносно невеликого розміру, в якому і встановлені місце для суки з цуценятами, годівниця, поїлка і цей самий горезвісний лоток.

Сука, як правило, до лотка вже привчена, і звикання до лотка у цуценят відбувається просто шляхом повторення необхідних дій за матір’ю. Тобто: сюди ходить мама — сюди і мені ходити треба. Що і дає заводчику повне право стверджувати, що цуценя ходить в лоток, а не де попало.

При переїзді цуценя на нове місце проживання там відсутня і мама, і звичний лоток, і розміри приміщення, як правило, дещо інші.

Тут і постає питання, як пояснити нашому цуценяті, що ось ця пластмасова штука і є його новий туалет. Адже у цуценяти стільки нових вражень, а довго фіксувати увагу на чомусь одному щеня ще не вміє в силу свого малого віку.

Перед тим як, власне, приступити до опису способу привчання щеняти до лотка хочу ще раз нагадати одне дуже важливе, з моєї точки зору, правило. Щоб успішно привчити свого цуценя до лотка, не забувайте, будь ласка, що у цуценяти, та й у дорослого собаки, досить коротка пам’ять і здатність до логічного мислення все-таки далека від людської.

Тобто лаяти цуценя можна і іноді навіть потрібно, але тільки в момент скоєння небажаної дії. Після того, як цуценя це дія закінчив, лаяти його не можна, так як він про нього вже забув і ваші несвоєчасні крики і непритомність зв’язати зі своїми завинив щеня, на жаль, не може.

А реагує на них щеня просто, як і належить, у собачому світі – приймає позу підпорядкування і ще раз пісяє на ваш улюблений килим, "отчого ви ще більше дратуєтеся". Пояснюючи вам своєю собачою мовою, що він ще маленький, і не розуміє за що ви так на нього вз’ярілісь без причини, але все одно повністю з вами згоден, готовий понести покарання, але розраховує на ваше співчуття.

Тепер, власне, перейду до способу привчання щеняти до лотка, як не шкода він має на увазі деяке обмеження цуценя в пересуваннях по квартирі. Пов’язано це саме з короткою пам’яттю цуценя: він просто не здатний в певному віці, перебуваючи в одному кінці квартири згадати про лотку, якого не бачить.

Отже, привчаємо цуценя до лотка: огороджують частину кімнати, в якій будемо містити цуценя, облаштовуємо її встановивши туди лежак для цуценяти, миску для їжі, миску для води і улюблені іграшки вашого цуценя, весь вільний простір застилаємо газетами.

У вашу відсутність щеня повинен знаходитися в цьому приміщенні. Коли ви вдома він ходить вільно, але як тільки ви бачите, що цуценя збирається робити свої справи, як правило, через кілька хвилин після їжі або сну, ви берете цуценя і переносите у вольєр, де він і йде в туалет, на розстелені всюди газети , услід за чим слід похвала. Якщо не встигаєте і щеня встигає напачкать, все одно на якийсь час відносите цуценя у вольєр.

Наша мета добитися від цуценя розуміння того, що ходити в туалет можна тільки у вольєрі і лише на газетки. Після того як розуміння досягнуто, встановлюємо у вольєр лоток і починаємо потроху звільняти підлогу вольєра від газет буквально по одній газеті за раз.

Хвалимо за все: і за інтерес до лотка, і за те, що цуценя сходив на газетки, якщо промахується і робить делишки на вільну ділянку статі, трохи сердимося і на короткий час садимо цуценя в лоток, утримувати його там не треба. Таким чином, у швидкості газети у нас залишаються тільки в лотку.

І якщо ми бачимо, що навик закріпився, і щеня в 99 випадках зі 100 ходить в лоток. Знімаємо огорожу і переносимо лоток туди, де він стоятиме постійно.

У цей момент можливий зрив навику, не лякайтеся, а продовжуємо спостерігати за щеням і відносити його при необхідності в лоток. Як правило, навик відновлюється за кілька днів.

От і все, ваш щеня привчений до лотка, і найбільша проблема змісту собаки вдома благополучно вирішилася. Залишається тільки одне — наповнювач в лотку завжди повинен бути сухою, так як собаки відмовляються наступати на мокрі брудні газети і роблять свої справи навколо лотка.

Попереджаю, якщо зірвати навик ходіння в лоток в дорослому віці, відновити його дуже важко. У всякому разі у мене, коли я набував собак з такою проблемою, цього не виходило.

Хоча це може бути пов’язано з наявністю у мене великого вигулу для собак і відсутності належного терпіння.

Але в кожному разі до цього краще не доводити.

Also you can order here.

Також можна читати

  • Як привчити йорка до лотка — Питання про собак

    Як привчити йорка до лотка насамперед потрібно запастися терпінням. Це нагадує привчання дитини до горщика)) Намагайтеся чаї садити його туди, ну і про похвалу у вигляді вкусняшки не забудьте ???…

  • Як привчити чихуахуа до лотка

    Вирішивши завести цуценя в будинку необхідно визначитися з кількома запитаннями. По-перше, визначити місце, де буде він знаходитися, воно має бути безпечним (не повинно бути предметів, де б міг п…

  • Як привчити цуценя до туалету

    Без перебільшення можна сказати, що абсолютно кожен господар стикається завданням, коли необхідно привчити цуценя до туалету . Ходити вдома в лоток, можна навчити не тільки цуценя, але навіть дор…


Share →