Як пересадити лимон в домашніх умовах?

Як кімнатну культуру, лимон вирощують вже близько 300 років. Це не тільки декоративна рослина з ароматними квітами, деревце здатне рясно плодоносити, але добитися від примхливого рослини плодів досить складно і можна тільки при дотриманні правил агротехніки його вирощування. У число обов’язкових заходів входить перевалка (пересадка) лимона.

Коли потрібно пересаджувати лимон?

Оскільки розміри горщика обмежують ріст коренів, лимон потрібно часто пересаджувати. Рослини віком 2-3 роки за літо перевалюють двічі. 3-4-х літні лимони потребують пересадки щороку, лимони постарше перевалюють в новий горщик через рік. Пересадка лимону потрібно при поганому прирості рослини, закисании грунту, масовому пожовтінні листя.

Як правило, лимони пересаджують ранньою весною. Садівники не рекомендують проводити цю процедуру в період цвітіння, закладання плодів і їх зростання.

Як пересаджувати лимон в домашніх умовах?

У першу чергу перед пересадкою лимона важливо правильно підібрати горщик. Якщо він виявиться більшим, це призведе до того, що грунт швидко закисне. Діжка чи горщик повинні відповідати віку лимона. Для посадки використовують ємність з глини, пластику або дерева. Важливо, щоб на дні горщика були дренажні отвори, через які відбувається відтік надлишків вологи. Якщо в комплекті з горщиком йде піддон або блюдце, важливо, щоб він не перешкоджав відтоку води.

При пересадці 1-2-х річного саджанця лимона діаметр горщика повинен бути мінімум 20-30 см, для рослини 5-6 років – 30-35 см. Для старших за віком лимонів беруть горщик діаметром від 45 см.

Для приготування грунтової суміші змішують в рівних частинах річковий пісок, компост (перепрілий гній), листову дернову землю. Найпростіший спосіб – просто купити готовий грунт для цитрусових рослин в спеціалізованому магазині.

На дно горщика укладають опуклий черепок і засипають дренаж шаром до 3 см. Поверх дренажу можна посипати трохи деревної золи і невеликий шар грунту. Такий дренаж добре пропускає воду.

Тепер приступають безпосередньо до пересадки лимона. Рослина виймають зі старого горщика, не руйнуючи земляний кому. Якщо він розсиплеться, лимон буде довго адаптуватися і може зовсім загинути. При необхідності верхній шар грунту над кореневою системою лимона акуратно знімають. Обов’язково огляньте коріння лимона, видаляючи гострим ножем сухі поламані корінці. Не треба їх висмикувати або розплутувати. Якщо підрізаються коріння лимона, то і його пагони також варто вкоротити.

Лимон опускають в новий горщик на шар грунту. У простір між стінками горщика і грудкою засипають новим грунтом, злегка його притискаючи. Зверху грунт щільно притискають, стежачи, щоб коренева шийка не опинилася засипаній. Після пересадки лимон обов’язково рясно поливають теплою відстояною водою. Після цього горщик з пересадженим лимоном на кілька днів ставлять на вікно, де немає прямих сонячних променів, причому всі гілки повинні розташовуватися по відношенню до вікна так само, як до пересадки.

Also you can order here.

Також можна читати


Share →