Ви вирішили завести папужки. Це здорово! Але для того, щоб живе в неволі птах була здорова, необхідна чистота. Якщо не дотримуватися чистоту клітини та інвентарю, птах може захворіти, у неї можуть з’явитися паразити, і, навіть, може загинути. Щодня потрібно мити годівниці та поїлки, міняти підстилку. Також клітку необхідно регулярно чистити і мити повністю.

Необхідний інвентар

Для прибирання клітини папугу необхідно пульверизатор, щітка, марганцівка, настій полину і ромашки, господарське мило.

Як мити клітку папугу

Раз на тиждень (не рідше) потрібно проводити генеральне прибирання клітки для папуги. Маленьку клітку мити зручніше. Мити її зручно у ванній, а ось великі клітини можна мити на поліетиленовій плівці в кімнаті.

Перш за все, пересадите мешканця клітини в інше місце. Всі жердочки, іграшки, годівницю, поїлку потрібно витягнути з клітки. Також потрібно дістати решітку і висувний піддон. Всю цю дрібницю потрібно почистити щіткою і вимити з милом або розчином питної соди. Потім потрібно все обдати окропом і окремо висушити.

У ванній клітку досить чистити щіткою з господарським милом або будь-яким засобом для миття посуду, яке має бактерицидні властивості, і поливати душем. А от у кімнаті мити складніше. Потрібно клітку обприскувати з пульверизатора гарячою водою, щоб залишки корму і послід відставали легше. Прути відтирати намиленої ганчіркою. Потім залишки мила змити чистою вологою ганчіркою. Якщо клітку обробити спеціальним засобом для обробки клітин для папуг, то обдавати окропом її не потрібно. Але інструкцію прочитайте, про всяк випадок.

Хлорсодержащие речовини для дезінфекції не застосовується. Це небезпечно для папуг. Для цієї мети використовуйте настій полину або ромашки, або розчин марганцівки. Клітку потрібно добре висушити або насухо витерти перед дезінфекцією. Після обробки клітини її потрібно добре промити водою з душу або ж гарненько витерти вологою ганчіркою і висушити. Потрібно це для того, щоб папуга не зміг отруїтися залишками хімічних речовин.

При кожному прибиранні сильнодіючі речовини застосовувати не рекомендується. Застосовуйте тільки при необхідності, наприклад, коли з’явилися паразити.

Після того як клітина висохла можна покласти і поставити всі частини на місце, в піддон покласти новий наповнювач, в поїлку налити свіжої води. Ретельно вимийте і висушіть інвентар. Потрапивши у важкодоступні місця, волога утворює цвіль, яка сприяє розвитку захворювань у папуги. Відновивши інтер’єр клітини, поверніть в неї мешканця.

Якщо ви купили не нову клітку, то обов’язково все внутрішнє наповнення заміните. Адже попередній мешканець міг загинути від якоїсь інфекції. Навіщо ж піддавати небезпеці вашого вихованця?

Для підстилки не можна використовувати журнальні та газетні листи, або листи з надрукованим текстом. Адже в типографическую фарбу входять шкідливі для папуги речовини. Якщо він не гризе підстилку, то по дну він бігає.

Регіна Ліпнягова  спеціально для expirience.ru

Найцікавіші новини:

Also you can order here.

Також можна читати


Share →