Як мити клітку папугу

У вас вдома з’явився папужка. Як же це здорово, коли ваша птах здорова і весела! Але для того щоб Було саме так, необхідно знати і вміти багато чого.

Наприклад, власникам необхідно знати, чим можна годувати пташку, як її купати, які жердочки для клітини купувати, якими ласощами можна балувати і, звичайно ж, як наводити порядок в пташиному будинку.

Причому про порядок хочу поговорити окремо, оскільки багато власників папужок вважають, що достатньо міняти підстилку в клітці і все буде чудово, вихованець буде живий і здоровий. Буде, так, але до певного моменту. Справа в тому, що послід і залишки нез’їденого корму падають на дно клітки. Папужки дуже люблять збирати корм з дна. Але забруднений послідом корм може викликати у папужки дуже небезпечне кишковий розлад.

Як мити клітку для папуги ви повинні знати ще до покупки нового пернатого мешканця. Де б ви не купували клітку, в магазині, з рук або на ринку, необхідно по прибуттю додому ретельно вимити її щіткою із застосуванням води і мила. Для миття клітини можна використовувати будь-який засіб для миття посуду, що володіє бактерицидними властивостями. Не забудьте дуже добре обполоснути клітку, щоб змити миючий засіб. Після того, як ви ретельно промили клітку, необхідно обдати її окропом. Якщо у вас є така можливість, то купіть спеціальний засіб для обробки клітин. Після застосування цього засобу, як правило, обдавати клітку окропом не потрібно. Але про всяк випадок краще почитайте інструкцію.

Якщо ви купили клітку не нову, а після того, як у ній вже жив хтось, то не пошкодуйте грошей і замініть всі внутрішньо наповнення: жердочки, іграшки, годівниці, поїлки. Особливо це необхідно, якщо ви не знаєте, що сталося з попереднім мешканцем. Адже не виключено, що він помер від якоїсь інфекції, а ви ж не хочете тієї ж долі своєму улюбленцю?

Як мити клітку для папуги перед першим застосуванням, всім зрозуміло. Тепер про догляд за нею в процесі експлуатації. Для того щоб папуга був здоровий і активний, необхідно тримати клітку в ідеальній чистоті. Для профілактики інфекційних захворювань необхідна регулярна дезінфекція клітини. Для цього ви можете використовувати як підручні засоби, у вигляді соди, так і спеціалізовані засоби, що продаються у відділі для тварин. Не забудьте ретельно вимити клітку після цієї обробки.

Прибирати в клітці треба щодня. Прибирання увазі обов’язкову зміну підстилки. В якості підстилки ні в якому разі не можна використовувати газетні та журнальні листи, а також звичайний папір з надрукованим текстом. Навіть якщо ваш вихованець не має звички гризти підстилку, то він все одно контактує з шкідливими для нього речовинами, що входять у фарбу. Він же бігає по дну клітки своїми маленькими лапками!

Крім щоденного прибирання пташиного будиночка необхідно регулярне миття клітини цілком. Покладіть на дно ванни гумовий килимок або старий рушник (щоб уникнути подряпин на емалі) і поставте зверху клітку. Ретельно отмойте все засохлі купки і плями. Для цього ви можете використовувати губку або щітку. Але якщо послід ще не сильно присох, то буде достатньо і звичайної ганчірочки.

Для видалення більш міцних забруднень скористайтеся мильним розчином. Обполосніть клітку водою. Чим ретельніше ви це зробите, тим краще для вашого пернатого друга. Завершуйте миття клітини звичайної дезінфекцією у вигляді ошпарювання окропом. Знаючи, як мити клітку для папуги та регулярно виконуючи рекомендації фахівців, які радять це робити не рідше ніж раз на 2 тижні, ви створите вашої Птаха сприятливі умови для щасливого життя.

Нехай буде здоровий ваш папужка!

Also you can order here.

Також можна читати


Share →