Після вживання алкоголь концентрується в мозку (концентрація спирту в мозку виходить в 1,75 разів більше, ніж у крові). Сконцентрувавшись, алкоголь впливає на мозок самим чудовим чином:
знижує збудливість нервових клітин, людина заспокоюється;

а так само викликає гарний настрій, ейфорію (трохи нижче, в пункті 4, буде написано, як саме алкоголь все це робить). Отже, під впливом спиртного людина

розслабляється і починає веселитися! Хехей!! Саме для цього, власне, люди і п’ють.

Звичайно ж, вживання алкоголю має безліч негативних наслідків (див. нижче), але все-таки:
малі дози алкоголю є найбільш доступним і просто застосовуваним засобом, що знімає нервові перевантаження, стомлення і скутість при спілкуванні;
регулярно публікуються медичні дослідження про позитивний вплив помірних доз алкоголю на серцево-судинну систему, запобіганні старечого недоумства, імпотенції і т. д. 1) Алкоголь є отрутою, що вбиває клітини
(Тому, наприклад, поріз або садно можна обробити спиртом, і мікроби загинуть).

Етанол концентрується в печінці та мозку (якщо прийняти вміст спирту в крові за одиницю, то в печінці буде 1,5, а в мозку 1,75) отже, в першу чергу вбиваються клітини в цих органах. Концентрація етанолу, достатня для вбивства клітин мозку, створюється після прийому більше 20 мл спирту у чоловіків і більше 10 мл у жінок. (Відповідно, якщо випити не більше 20 мл, то розслаблюючу дію алкоголю буде досягнуто, але клітини мозку і печінки гинути ще не почнуть так міркують люди, що говорять про можливість помірного вживання алкоголю, докладніше про це ближче до кінця статті). 2) Алкоголь є мутагеном. Мутантні клітини власного тіла в дорослому організмі зазвичай знищуються імунною системою (а якщо вона чомусь не справляється, то виникає рак, у алкоголіків рак ротової порожнини, стравоходу, шлунка та печінки).

Мутації в статевих клітинах ніяк не проявляються у людини, яка виробив ці клітини, зате вони проявляються у його дітей. Сперматозоїди в сім’яниках у чоловіків розвиваються протягом 75 днів, тому якщо ви запланували когось зачати перед цим 2,5 місяці повністю утримайтеся від алкоголю, і все буде добре. Жінкам така міра не допоможе: яйцеклітини є у них з народження, так що якщо жінці 20 років, значить і її яйцеклітинам 20 років, і всі мутагенні впливу, які відбувалися за ці 20 років, в яйцеклітинах накопичуються. 3) Алкоголь порушує розвиток плоду. Порушення ці пов’язані не з мутаціями, а з неправильним взаємодією клітин плоду, що розвивається.

Найбільше страждає мозок: діти алкоголіків зазвичай розумово відсталі. Крім того, можливі і потворності: недорозвинення кінцівок, ураження серця, нирок і т. д. 4) Алкоголь є наркотиком. Після вживання він концентрується в мозку і там він впливає на 2 групи нейромедіаторів. Активує рецептори гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), одного з найважливіших гальмівних медіаторів нервової системи людини.

Знижується збудливість клітин, людина заспокоюється. Підсилює синтез наших власних опіатів: ендорфінів (гормонів задоволення), а так само дофаміну медіатора, який збуджує центри задоволення. У людини виникає ейфорія. Етанол стає штатним джерелом енергії, оскільки отримувати енергію зі спирту організму набагато простіше, ніж з їжі. Але амінокислоти, жирні кислоти, вітаміни з алкогольних напоїв отримати не можна, тому у алкоголіків розвиваються дистрофія і авітамінози. Штучне стимулювання призводить до того, що організм починає виробляти менше власних опіатів і ГАМК.

Без опіатів людина відчуває незадоволення, яке знімається прийомом алкоголю. Це призводить до розвитку синдрому психічної залежності, а потім і. Якщо випити 20 мл спирту, то ми отримаємо невеликої розслабляючий ефект, при цьому небезпечна для клітин мозку і печінки концентрація етанолу ще не виникне. 20 мл спирту це 50 мл горілки / коньяку, або 150 мл вина, або 330 мл пива (жінкам у 2 рази менше, вибачте).

Денна доза ні в якому разі не повинна бути більше, і не менше двох днів на тиждень необхідно повністю відмовитися від алкоголю. Існують обставини, за яких навіть одна або дві порції алкоголю можуть бути небезпечними:
при водінні або роботі з механізмами (оскільки алкоголь робить те, заради чого його вживають розслаблює людину, при цьому вже від однієї порції алкоголю швидкість реакції зменшується в 10 разів);
під час прийому певних ліків, які можуть хімічно реагувати з етанолом;
якщо людина не в змозі контролювати вживання алкоголю. Заперечення 1 Алкоголь є отрутою.

Вчені та медики, які стверджують, що в малих дозах алкоголь може бути корисний, або фінансуються виробниками алкоголю, або помиляються. Приклад помилки: вчені та медики вивчають старичків і бачать, що ті з них, які можуть дозволити собі полстаканчіка за обідом, менше хворіють. Вчені медики роблять висновок, що помірне вживання алкоголю корисно для здоров’я.

Але зв’язок тут цілком може бути зворотною! Сімдесятирічні чоловіки і жінки, регулярно випивають по чарці вина, можуть помірно випивати саме тому, що вони в хорошій фізичній формі, не страждають серйозними хворобами і, відповідно, не приймають сильнодіючих ліків, які несумісні з алкоголем. А до збереження здоров’я до такого похилого віку міг привести саме той факт, що дана людина в принципі здатний бути помірним ..

Вплив алкоголю на здоров’яShare →